SADZIMY 1000 DRZEW NA MINUTĘ

2017-05-08

Aktualizacja:

2017-05-08 14:25

W całej Polsce trwają akcje „SADZIMY 1000 DRZEW NA MINUTE”. W naszej Gminie taką akcję zorganizowało Nadleśnictwo Krucz. Gospodarzem stało się Leśnictwo Kruczlas. Również Wójt Gminy Lubasz otrzymał zaproszenie przyłączenia się do tegorocznego sadzenia lasu. Wraz z Panem Ryszardem Bilskim -Dyrektorem Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli, Panią Jadwigą Kazińską – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Panią Alicją Kaźmierczak – pracownikiem Urzędu Gminy dołączył Wójt do zebranych.

W całej Polsce trwają akcje „SADZIMY 1000 DRZEW NA MINUTE”. W naszej Gminie taką akcję zorganizowało Nadleśnictwo Krucz. Gospodarzem stało się Leśnictwo Kruczlas. Również Wójt Gminy Lubasz otrzymał zaproszenie przyłączenia się do tegorocznego sadzenia lasu. Wraz z Panem Ryszardem Bilskim -Dyrektorem Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli, Panią Jadwigą Kazińską – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Panią Alicją Kaźmierczak – pracownikiem Urzędu Gminy dołączył Wójt do zebranych. Spotkaliśmy się na powierzchni leśnej przeznaczonej do odnowienia. Towarzyszył nam proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Gulczu ks. Andrzej Drobiński, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruczu z nauczycielami oraz pracownicy Nadleśnictwa Krucz.

Przybyłych Uczestników Akcji powitał Z-ca Nadleśniczego – Pan Jan Filoda. Omówił cel i zakres zadania oraz podkreślił jak ogromne znaczenie dla klimatu, ekosystemu, dla przyrody ma coroczne sadzenie lasów. Następnie leśniczy Leśnictwa Kruczlas p. Adrian Guzowski przedstawił miejsce, na którym miało odbywać się sadzenie lasu i przeprowadził krótki instruktaż prawidłowości sadzenia drzew, by wszystkie rosły zdrowo.

Drzewka, które zostały posadzone to jednoroczne sosny. Takie sadzonki sadzi się przy pomocy narzędzia zwanego kosturem. Uczestnicy połączyli się w dwuosobowe zespoły, otrzymali sadzonki sosny i kostur po czym ochoczo zabrały się do pracy.

Jak wynika ze statystyk Leśnicy w Polsce sadzą rocznie 500 mln drzew, co stanowi 13 sadzonek na 1 mieszkańca.

Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w takiej akcji Jednocześnie dziękujemy Panu Nadleśniczemu – Stanisławowi Zalewskiemu za zaproszenie i oferujemy swe zaangażowanie w podobne akcje.

 

 

źródło: lubasz.pl

Dodaj komentarz