Pszczółka wie co dobre

2017-10-24

Aktualizacja:

2017-10-24 12:54

Miód jest wysoce cenionym środkiem leczniczym. Jego właściwości były już znane w bardzo odległych czasach. Jako lek stosowany był przez starożytnych Rzymian, Greków, Asyryjczyków, Egipcjan i inne narody.

Miód jest wysoce cenionym środkiem leczniczym. Jego właściwości były już znane w bardzo odległych czasach. Jako lek stosowany był przez starożytnych Rzymian, Greków, Asyryjczyków, Egipcjan i inne narody.
Te cechy miodu zainspirowały lubaskich seniorów do zorganizowania jesiennego spotkania pod hasłem: miód jest dobry na wszystko. Na miejsce biesiady, przygotowanej wspólnie przez Lubaską Radę Seniorów, Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO i Radę Sołecką wsi Sokołowo, wybrano salę wiejską w Sokołowie. Zabezpieczenia gastronomicznej części imprezy podjęła się pani Janina Niewald z grupą sokołowskich kobiet, oprawę muzyczno-taneczną zapewnił zespół ECHO-BEND z Goraja. Imprezę rozpoczęto koncertem zespołu śpiewaczego Jednorożec oraz solowymi występami młodych wokalistów: Katarzyny Macyszyn i Sebastiana Pawlaczyka. Piękną prelekcje o pszczołach i sposobach pozyskania miodów nektarowych i innych opowiedział pan Czesław Polarczyk, miejscowy posiadacz pasieki i znawca pszczelich zwyczajów, a „słodko” wszystkich uczestników powitał Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda. Po pszczelarskiej gawędzie, prezentacji plastrów naturalnego miodu i wosku oraz wymianie doświadczeń uczestnicy biesiady mogli degustować różne rodzaje miodów zebranych przez pszczoły z kwiatów okolicznych pól i lasów. Na biesiadzie obecne były nie tylko miody. Także własnej produkcji mocniejsze trunki. Od miodów pitnych po nalewki miodowe. Spotkanie, które zgromadziło około 100 wcześniej urodzonych osób z gminy i okolic było okazją do odnowienia wzajemnych znajomości i wspomnień z lat młodzieńczych. Mimo wieku i dolegliwości zdrowotnych „miodowy” nastrój sprawiał, że tematy chorobowe schodziły na plan dalszy, a seniorki i seniorzy bawili się doskonale dziękując Bogu za przeciwdziałanie samotności i możliwość spędzania wolnego czasu w otoczeniu znajomych z bliższego i dalszego sąsiedztwa. Życzymy kolejnych takich spotkań.
ZK

 

 

​źródło: GOK Lubasz

Dodaj komentarz