NOWE ZASADY SEGREGOWANIA ŚMIECI

2019-03-15

Aktualizacja:

2019-03-15 08:58

Szanowni Mieszkańcy i Mieszkanki Gminy Lubasz,

Szanowni Mieszkańcy i Mieszkanki Gminy Lubasz,

od 01 lipca 2019 w Gminie Lubasz będą obowiązywać nowe zasady segregacji śmieci. Ich głównym celem jest zachęcenie jak największej ilości mieszkańców gminy do segregowania śmieci, w miejscu ich powstawania czyli w domu. Konieczność wprowadzenia zmiany wynika przede wszystkim z faktu zbyt wysokich kosztów finansowych ponoszonych na utylizację śmieci niesegregowanych. Ponadto osiągnięcie w skali całej gminy zbyt niskiego procenta śmieci posegregowanych naraża budżet gminy na konieczność płacenia kar finansowych. W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa materiały dotyczące zasad segregacji śmieci. Po przyjęciu nowego Regulaminy utrzymania porządku i czystości w gminie opublikujemy także nowy harmonogram odbioru śmieci.

Na stronie internetowej www.lubasz.pl utworzymy dla Państwa specjalnie dedykowaną zakładkę, gdzie znajdą się  niezbędne informacje dotyczące nowych zasad segregowania śmieci.

W przypadku pojawiających się pytań zapraszamy do kontaktowania się z pracownikami Urzędu Gminy w Lubaszu, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Informacjo o nowych zasadach są podawane również podczas trwających aktualnie zebrań wiejskich.

Poniżej prezentujemy sposób selekcji odpadów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi materiałami. Ulotki w wersji papierowej trafią również do Państwa domostw.

 

źródło: lubasz.pl

Dodaj komentarz