Mikołajkowy turniej karciany seniorów.

2017-12-08

Aktualizacja:

2017-12-08 14:56

Źródłem zabawy i radości mogą być różne okoliczności. Mogą być nimi: prezenty, spotkania, koncerty, biesiady i rozgrywki, a także …gra w karty w dniu Świętego Mikołaja. 

Źródłem zabawy i radości mogą być różne okoliczności. Mogą być nimi: prezenty, spotkania, koncerty, biesiady i rozgrywki, a także …gra w karty w dniu Świętego Mikołaja. 
Polska tradycja otrzymywania prezentów sięga XVIII wieku. Legenda głosi, że Mikołaj zaglądał w okienka i sprawdzał, czy dzieci mają wyczyszczone buty. Jeśli tak było, zostawiał upominek. Jeżeli buty były brudne, na domowników czekała „kara”. Zamiast upominku na dzieci czekał zgniły ziemniak lub rózga. Głównym celem tego zwyczaju było dostarczenie zabawy i radości dzieciom oraz dorosłym. Ten sam cel przyświecał organizatorom otwartego turnieju karcianego kop-baśka seniorów, który odbył się 6 grudnia w Kamionce. Jego organizatorami byli: Lubaska Rada Seniorów, Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO oraz Sołtys i Rada Sołecka wsi Kamionka. Sędzią głównym turnieju był Zdzisław Bałęczny, uczestnik i zwycięzca wielu zawodach karcianych. W turnieju wzięło udział 32 zawodników z gminy Lubasz i okolic. Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze mimo emocji wywoływanych po kolejnych rozdaniach kart. W przerwie miedzy rundami rozgrywek zawodnicy i kibice mogli uczestniczyć w krótkim pokazie trików karcianych w wykonaniu Dominika Helwicha, laureata powiatowego konkursu „Mam talent”, ucznia EDUKACJI Lubasz. Po podliczeniu zdobytych punktów przez poszczególnych graczy komisja zawodów ustaliła zwycięzców indywidualnych i drużynowych. W pierwszej kategorii mistrzami rozgrywek zostali: Tadeusz Mądrawski z Kruteczka(1), Stanisław Michalski z Czarnkowa(2) i Leszek Kłopocki (3) z Lubasza. Drużynowo najlepszymi byli: Tadeusz Osowski i Leszek Kłopocki(1), Stanisław Michalski i Romuald Magdziarz (2) oraz Kazimierz Kaziński i Tadeusz Mądrawski (3). Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczył Pan Marcin Filoda, Wójt Gminy Lubasz oraz Pani Alina Cichorek, Sołtys wsi Kamionka w asyście komisji sędziowskiej. Wręczono także okolicznościowe dyplomy i upominki najmłodszemu i najstarszemu graczowi, którym był Konrad Łuś lat 87. Zgodnie z prezentową tradycją 6 grudnia każdy uczestnik otrzymał od Wójta symbolicznego czekoladowego Mikołaja.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania gospodarzom rozgrywek, tj. Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej oraz zaangażowanej grupie pań i panów z Kamionki, którzy zadbali o przygotowanie lokalu, zapewnienie chłodnych i ciepłych napojów, ciast i owoców oraz smaczny posiłek obiadowy na zakończenie turnieju. Dziękujemy także sponsorom za wsparcie organizacyjne i rzeczowe, które pozwala mieć nadzieję na kontynuowanie rozgrywek w następnym roku. 
Z.K.

 

źródło: GOK Lubasz

Dodaj komentarz