Mikołajki w Kruteczku

2017-12-15

Aktualizacja:

2017-12-15 11:15

„W święta każdy jest dzieckiem. 
Na tym polega ich magia...”

„W święta każdy jest dzieckiem. 
Na tym polega ich magia...”


Dziecięca natura odzywa się niemal w każdym z nas krótko przed świętami Bożego  Narodzenia. Wtedy, kiedy robimy prezenty bliskim i kiedy marzymy o własnych. Wielu dorosłych chciałoby jeszcze napisać list do Świętego Mikołaja z prośbą o upragniony upominek…ale prawdą jest, że wstydzimy się „ujawniać” te nasze marzenia, pragnienia, a szkoda! Tej odrobiny dziecięcego świata mogli doświadczyć mieszkańcy Kruteczka przy okazji świątecznego spotkania, które odbyło się w piątek 8 grudnia. 
Rozpoczęli od wspólnego śpiewania kolęd  - „Kolędowe karaoke” stało się  już krutecką tradycją. Pomógł w tym pan Sławomir Magdziarz z Gminnego Ośrodka Kultury. Przy rytmach najbardziej znanych kolęd polskich, mieszkańcy delektowali się słodkościami  świątecznymi. Dzieci miały okazję wykonać  pudełeczka świąteczne oraz własnoręcznie ozdobić pierniki. Frajda była ogromna, bałagan również, ale najmłodsi wykazali się pełnym profesjonalizmem – sprzątając po sobie. Czekali bowiem na ostatnią niespodziankę – prezenty od Mikołaja, a właściwie w tym roku – od Mikołajek. Dzieci śpiewały, mówiły wierszyki w zamian za ... słodki upominek. 
Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji imprezy i życzymy wszystkim wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.


M.J. – W.

 

źródło: lubasz.pl

Dodaj komentarz