Lubaszanie odpowiedzieli na wezwanie!

2016-05-05

Aktualizacja:

2016-05-05 08:32

Weekend majowy to jeden z piękniejszych okresów, gdy kultywuje się tradycje narodowe oraz długo oczekiwany czas rodzinnego relaksu i wypoczynku. Poprzedzają go zwykle prace porządkowe, koszenie trawników, sprzątanie posesji. Dzięki zaangażowaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lubaszu, pracowników Urzędu Gminy udało się również w odpowiedni sposób przygotować teren wokół Jeziora i wzdłuż ścieżki spacerowo-edukacyjnej.

Weekend majowy to jeden z piękniejszych okresów, gdy kultywuje się tradycje narodowe oraz długo oczekiwany czas rodzinnego relaksu i wypoczynku. Poprzedzają go zwykle prace porządkowe, koszenie trawników, sprzątanie posesji. Dzięki zaangażowaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lubaszu, pracowników Urzędu Gminy udało się również w odpowiedni sposób przygotować teren wokół Jeziora i wzdłuż ścieżki spacerowo-edukacyjnej. Organizator działania, Gminny Ośrodek Kultury oprócz opieki, zapewnił posiłek regeneracyjny wszystkim uczestnikom piątkowego „sprzątania”.

Trzeba jasno podkreślić, że w miesiącu maju wybija ostatni dzwonek, aby upiększyć lub naprawić otaczający nas świat, przed sezonem letnim. Nie jest tajemnicą, że teren wokół lubaskiego jeziora, stanowi swoistą wizytówkę, słynącej z wypoczynkowego charakteru Gminy Lubasz. Zwiększająca się z roku na rok, ilość odwiedzających i utrzymująca się na stałym poziomie liczba stałych bywalców lubaskiej plaży, od lat mobilizuję włodarzy, aby upiększać teren Ośrodka Wypoczynkowego. Jednym ze stałych wydarzeń w rocznym kalendarzu jest porządkowanie terenu wokół jeziora. Tym razem jako pierwsi do pracy wzięli się wędkarze, którzy oczyścili linię brzegową z nieczystości. W piątek 29 kwietnia do działania przystąpili uczniowie klasy IV a i V b szkoły podstawowej oraz pracownicy Urzędu Gminy Lubasz. Dla najmłodszych była to świetna forma edukacji, chociaż niektóre znalezione elementy jak kilkumetrowy rulon wykładziny podłogowej, nie pozwalały na racjonalne wytłumaczenie uczniom, skąd się to wzięło, kilkanaście metrów od brzegu jeziora. Na zmęczonych uczestników, po trwającej kilka godzin akcji, czekał posiłek regeneracyjny, serwowany na finiszu działań. Organizatorzy pragną podziękować również Gminnemu Zakładowi Komunalnemu w Lubaszu oraz panu Karolowi Bakowi, szkolnemu wychowawcy. Mamy nadzieję, że korzystający z lubaskich atrakcji turyści oraz mieszkańcy gminy, będą dumni przechadzając się ścieżką spacerową – edukacyjną wokół Jeziora Dużego.

Magdalena Stróżyńska/Szymon Szwed/GOK Lubasz

 

​źródło: lubasz.pl

Dodaj komentarz