Lubasz nie próżnuje!

2019-03-04

Aktualizacja:

2019-03-04 11:50

Jak co roku tym razem w niedzielę 03 marca w hali widowiskowo – sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu odbyła się zimowa spartakiada, na którą stawiły się wsie sołeckie z terenu naszej gminy. Organizatorzy przygotowali wiele konkurencji, z których każda wymagała  innych umiejętności.  Wśród wielu były zarówno takie, które wymagały logicznego i analitycznego myślenia  jak i konkurencje sprawnościowe oraz siłowe.

Jak co roku tym razem w niedzielę 03 marca w hali widowiskowo – sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu odbyła się zimowa spartakiada, na którą stawiły się wsie sołeckie z terenu naszej gminy. Organizatorzy przygotowali wiele konkurencji, z których każda wymagała  innych umiejętności.  Wśród wielu były zarówno takie, które wymagały logicznego i analitycznego myślenia  jak i konkurencje sprawnościowe oraz siłowe. Każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w odpowiadającej mu dyscyplinie sportowej.  Mieszkańcy gminy nie zawiedli i stawili się licznie, by uczestniczyć  w imprezie integrującej lokalną społeczność.  Uzyskane wyniki były sprawą drugorzędną , a jedynie z dziennikarskiego obowiązku poinformować należy, że zwyciężyła drużyna z Dębego, drugie miejsce przypadło Kruczowi , natomiast na trzecim miejscu  uplasowało się Antoniewo . Wyniki te pokazują, że w nieco zmienionej formule szanse na podium mają również małe miejscowości.

Tego samego dnia odbywały się finały wojewódzkie, w których naszą gminę reprezentowało dwóch zawodników.  Panowie Andrzej Macyszyn oraz Michał Rybarczyk odnieśli ogromny sukces. Pierwszy z nich w swojej kategorii wagowej zajął trzecie miejsce , natomiast drugi został zwycięzcą . Obaj panowie brali udział w konkurencji podnoszenia ciężarka o wadze 17,5 kg.  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie gminy.

Organizatorzy dziękują za pomocy Panu Romanowi Nowackiemu Prezesowi SPR w Sławnie, nauczycielom wychowania fizycznego z PSP w Lubaszu , Pani Magdalenie Bonk oraz Panom Danielowi Opasowi  i Jackowi Michalakowi jak również Krzysztofowi Helwichowi i Andrzejowi Żaczkowi, którzy stali dzielnie na straży prawidłowego przebiegu konkurencji.  Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji spartakiady.

 

Marcin Dudziak

GOK Lubasz

 

foto Andrzej Łusiewicz

 

źródło: lubasz.pl

Dodaj komentarz