Lubascy wędkarze mają się dobrze

2019-03-06

Aktualizacja:

2019-03-06 08:24

Niedzielne spotkanie sprawozdawcze Koła PZW w Lubaszu było okazją do podsumowań i dyskusji, ale przede wszystkim do udzielenia absolutorium zarządowi koła.

Niedzielne spotkanie sprawozdawcze Koła PZW w Lubaszu było okazją do podsumowań i dyskusji, ale przede wszystkim do udzielenia absolutorium zarządowi koła.

Obszerne sprawozdanie złożone przez Prezesa Andrzeja Nowaka świadczy o tym, że lubaskie koło na bieżąco rozwiązuje problemy związane ze statutową działalnością oraz gospodarką rybną na jeziorze Dużym w Lubaszu. Zadania zaplanowane na 2018 rok zostały w pełni zrealizowane, dzięki bieżącej współpracy z samorządem Gminy Lubasz, Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Okręgiem PZW w Pile. Ta współpraca polegała między innymi na wspólnym finansowaniu zarybień jeziora (szczupak, sieja, lin, karp, węgorz, sum), dbałością o dyscyplinę w użytkowaniu jeziora przez wędkarzy, mieszkańców, motorowodniaków, wczasowiczów. Dużo uwagi poświęcono porządkowi wokół jeziora, w ramach akcji „sprzątanie świata”, ale także podczas trwania zawodów wędkarskich. W minionym roku koło w Lubaszu było organizatorem dziewięciu różnych zawodów wędkarskich, w których wzięło udział ponad 150 wędkarzy. Zorganizowano także konkurs wiedzy i zawody sprawnościowe dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. W celu zwiększenia zainteresowania sportem wędkarskim wśród dzieci i młodzieży zarząd koła planuje zwiększyć pulę nagród dla najmłodszych podczas organizacji zawodów. Zachętą do działania i uczestniczenia w życiu społeczności wędkarskiej będzie z pewnością zaplanowana budowa przy jeziorze Domu Wędkarza, który ma powstać w bieżącym roku dzięki wspólnemu finansowaniu przez Gminę Lubasz oraz Zarząd Okręgu PZW w Pile. O tym oraz o innych formach współpracy szeroko mówili obecni na zabraniu goście, Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda i członek Zarządu Okręgu PZW w Pile Robert Chojnacki. 

W dyskusji mówiono o wielu problemach, z jakimi spotykają się lubascy wędkarze, między innymi o złożonym problemie niskiego poziomu wody w jeziorze, także o zbyt licznych grupach wędkarzy z ościennych kół podczas organizowanych przez nie zawodów, co nie idzie w parze z finansowym wspieraniem przez te samorządy zarybień jeziora. 

Zabranie było okazją do wręczenia dorocznych nagród i wyróżnień. Wędkarzem Roku 2018 został Łukasz Graj, Mistrzem Koła 2018 został Eryk Urbański, w kategorii Kadet Wędkarzem Roku oraz Mistrzem Koła został Bartosz Graj.

 

źródło: pct24.pl

Dodaj komentarz