Letnie prace remontowe i modernizacyjne w szkołach

2018-07-11

Aktualizacja:

2018-07-11 08:51

Prace remontowe w placówkach oświatowych

Prace remontowe w placówkach oświatowych

Okres  wakacji letnich to czas nie tylko wypoczynku ale i  czas prowadzenia różnego rodzaju prac remontowo – inwestycyjnych w naszych szkołach.  W Publicznej  Szkole Podstawowej   w Lubaszu  praktycznie jednocześnie  trwa realizacja trzech zadań remontowo- inwestycyjnych.   Na  podstawie podpisanej umowy firma Ogrodo-Bruk Michał Ryżek z Lubasza za kwotę: 72 755,25 zł brutto realizuje prace związane z  utwardzeniem terenu  przy budynku szkoły nr IV  ul. Podgórna. W  ramach tego zadania  zostanie położony nowy chodnik  łączący szkoły, wymienione zostaną stare płytki przed budynkiem szkoły, zostanie wykonany zjazd teren położone zostaną płytki przed budynkiem szkoły, wyrównany teren pod boisko szkolne  i  rozwiązany zostanie problem  kanalizacji deszczowej.

Kolejny remont objął szatnie sportowe w budynku nr III.

- Szatnie w lubaskiej podstawówce od dawna wymagały już gruntownego remontu. Cieszymy się, że zdobyliśmy fundusze zewnętrzne na ich remont – komentuje Wójt Gminy Marcin Filoda.

Na remont szatni Gmina Lubasz pozyskała środki finansowe w wysokości 35 tyś zł z programu „Szatnia na medal” finansowanego  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Prace budowlane już trwają. Wykonane zostały już prace rozbiórkowe polegające na wykuciu normatywnych otworów drzwiowych, likwidacji zbędnych korytarzyków wewnętrznych, demontażu podłóg z lastryko i betonowych.  W obu pomieszczeniach wygospodarowane zostaną toalety oraz prysznice, ułożone płytki ceramiczne, wyposażone w nowe umywalki i toalety porcelanowe. Zamontowany zostanie bojler zasilający obie szatnie w ciepłą wodę. Wymienione zostaną drzwi do normatywnych i zgodnych z głównymi ciągami komunikacyjnymi. Zainstalowana zostanie wentylacja ze wszystkich pomieszczeniach oraz nowa instalacja elektryczna umożliwiająca włączenie i wyłączenie światła bezpośrednio w pomieszczeniach. Oświetlenie zostanie wymienione na LED, energooszczędne. Wymienione zostaną wieszaki i ławeczki na bezpieczne w użytkowaniu. Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę jest firma Zakład Ogólnobudowlany Marek Bednarek ze Sławna.

Aktualnie największą realizowaną inwestycją w obiektach szkolnych jest budowa dwóch wind. Jest to ostatni z elementów inwestycyjnych projektu pn. “Modernizacja i adaptacja oraz wyposażenie budynków szkolnych w Gminie Lubasz”  dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wartość po przetargowa tej części inwestycji wynosi 382 407,00, natomiast dofinansowanie 314 175, 92 zł. Dzięki budowie wind wyeliminowane zostaną bariery, które uniemożliwiały uczniom i uczennicom z ograniczeniami ruchowymi, samodzielne dostanie się do pracowni lekcyjnych. 

Prace remontowe i modernizacyjne zostaną zakończone do końca wakacji, tak by od września uczniowie i uczennice mogli swobodnie korzystać z budynków szkolnych.

Ryszard Bilski

Liliana Helwich

 

źródło: lubasz.pl

Dodaj komentarz