Gmina Lubasz pozyskała kolejną dotację.

2017-04-14

Aktualizacja:

2017-04-14 12:36

Projekt pn. „Uregulowanie gospodarki wodno – ściekowej w Gminie Lubasz” właśnie otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Na 39 złożonych wniosków, 19 otrzymało dofinansowanie. Nasz znalazł się na 12 pozycji.

Projekt pn. „Uregulowanie gospodarki wodno – ściekowej w Gminie Lubasz” właśnie otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Na 39 złożonych wniosków, 19 otrzymało dofinansowanie. Nasz znalazł się na 12 pozycji.

Pozyskanie dofinansowania dla tej inwestycji było moim priorytetem. Stan obecnej oczyszczalni jest już bardzo kiepski i nie pozwala na przyłączanie kolejnych miescowości do sieci. Przygotowaliśmy analizy, z których wynikało, że należy wybudować nową oczyszczalnię. Bez unijnego dofinansowania byłoby to dla naszej Gminy niezwykle trudne. – komentuje Wójt Gminy Marcin Filoda.

W ramach projektu zostanie wykonana również budowa sieci kanalizacyjnej przy ul. Kolejowej.

Łączna wartość zadania wynosi 12 055 133,39 zł, natomiast przyznane dofinansowanie 3 599 698,72 zł. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg i ruszą prace budowalne. Zakończenie realizacji zadania jest planowane na rok 2018.

Liliana Helwich

Inspektor ds. promocji i pozyskiwania środków

 

Źródło: www.lubasz.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

Obrazek użytkownika Domagalski A.

Najsłabsze dofinansowanie o jakim słyszałem na taki cel. Jakim jest Budowa Oczyszczalni i sieci kanalizacyjnych na obszarach Wiejskich marne 30 PROCENT przy takim oczekiwaniu ! Wstyd dla mieszkańców
Obrazek użytkownika Zbieglok

Drodzy mieszkańcy Gminy Lubasz!!! W takim przypadku czekają Was podwyżki za ścieki!!! Rada za chwilę podniesie stawkę na 40 albo i więcej za m 3 ścieku. Brawo dla Pani Lilianny!!!
Obrazek użytkownika BOŻENA

brak słów. kolejne bajońskie kredyty. z czego pan jest dumny Panie Marcinie. to jest wasza porażka ,Pana i pańskiej inspektor od zadań beznadziejnych . 25 lat będziemy spłacać kredyt. jak się ma te marne 3,5 mln. zł do 12 mln to zaledwie 29% kosztów . inne gminy dostają do 80 % .znaczy to ,że inspektor się nie sprawdza na tym stanowisku , a płacimy mu nie małe pieniądze. 5000 zł wypłaty do czegoś zobowiązuje Panie Wójcie. proponujemy dać premię Pani Lilianie 29 %.
Obrazek użytkownika Tubylec

Gdyby wójt naszej Gminy wraz ze swymi doradcami oraz menagerą chociaż troszeczkę przez moment pomyśleli, policzyli taki projekt o którym tu jest mowa, to nie pochwalili by się nim bo było by im wstyd za taki pomysł a tak mamy pełen obraz tego co wyprawiają. Tak oto mamy kolejny przykład na to jak potrafią skutecznie i bezczelnie z a d ł u ż a ć naszą Gminę myśląc że to będzie trwało wiecznie i bezkarnie. Mylicie się drogi wójcie wraz ze swoją świtą oraz z Waszymi Radnymi nadchodzi czas aby większa liczba ludzi dowiedziała się o Waszych świadomych niedopuszczalnych decyzjach mających na celu zadłużenie Gminy a w końcu doprowadzić do zbankrutowania jej prowadząc takie właśnie działanie. Nie sztuką jest nabroić a zapłaci za to budżet Gminy, to właśnie Was należy za takie umyślne marnotrawienie pieniędzy publicznych rozliczyć i wtedy zobaczycie kto się będzie śmiał.
Obrazek użytkownika Markus

Za 12 milionów to chyba rurociąg do poznania można by pociągnąć .