Festyn szkolno-przedszkolny w Jędrzejewie

2018-06-08

Aktualizacja:

2018-06-08 08:19

W piękną, słoneczną, majową sobotę, tuż przed Dniem Dziecka, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. 25 maja br. odbył się Festyn szkolno-przedszkolny z okazji „Święta Rodziny”, którego najważniejszymi odbiorcami były dzieci oraz ich rodzice. 

W piękną, słoneczną, majową sobotę, tuż przed Dniem Dziecka, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. 25 maja br. odbył się Festyn szkolno-przedszkolny z okazji „Święta Rodziny”, którego najważniejszymi odbiorcami były dzieci oraz ich rodzice. 
Okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej był Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Pomysłodawcą była pani dyrektor, a całość udało się zorganizować dzięki współpracy i zaangażowaniu Rady Rodziców, grona pedagogicznego, pracowników PSP w Jędrzejewie, pracowników i rodziców oddziału przedszkolnego - wszyscy włożyli dużo pracy, aby udało się połączyć te trzy ważne dni w jeden i spędzić go wspólnie z całymi rodzinami. Pogoda tego dnia była idealna, bo nie przeszkodziła nawet chwilowa ulewa, frekwencja dopisała, dzięki temu uczestnicy mogli miło spędzić czas korzystając z przygotowanych atrakcji.
Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: wójt gminy Lubasz, Pan Marcin Filoda, przewodnicząca Rady Gminy, Pani Żaneta Andrzejewska, radny Sławomir Dams, sołtysi okolicznych wsi- Alina Cichorek, Katarzyna Dykow, Benedykt Koriakowski, pielęgniarka szkolna Małgorzata Gawrych.
Wszystkich zgromadzonych gości przywitała dyrektor PSP w Jędrzejewie, Maria Grębka, życząc miłego popołudnia, zachęcając też do udziału w loterii fantowej oraz do kosztowania przygotowanych pyszności oraz korzystania z przygotowanych atrakcji, a następnie zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Zanim oddaliśmy głos dzieciom, pan Łukasz Bednarek wypuścił do nieba swoje gołąbki, był to bardzo miły akcent, który miał być jednocześnie zwiastunem udanej zabawy. Przedszkolacy zaprezentowali piosenki i wierszyki skierowane głównie do mam i tatusiów. Uczniowie z klas I i III, którzy w ciągu roku szkolnego uczestniczyli w zajęciach koła teatralnego, zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „Baśniowy ambaras”. Na zakończenie części artystycznej wystąpił zespół wokalny „Lubaski Jednorożec”, którego kierownikiem jest Ewa Zagrodzka
Po występach na gości czekało mnóstwo niespodzianek. W trakcie festynu sprzedawano losy, do których przypisana była masa nagród. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszył się zamek dmuchany oraz wata cukrowa. Niecodzienną atrakcją była przejażdżka konna. Policja i strażacy zaprezentowali swoje pojazdy, było też lanie piany, w której szalały dzieci.
Dorośli udali się do kawiarenki, gdzie można było zjeść pyszne ciasta i wypić kawę lub herbatę. Można było posilić się także grillowaną kiełbaską i grochówką. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że grochówka była wyjątkowa- gotowana od samego rana przez pracowników szkoły- Magdalenę Nowacką oraz Wiesława Adamka.
Festyn zgromadził większą część społeczności lokalnej i całe rodziny wspólnie spędzające czas, którego często nam brakuje. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego organizacji. Dziękujemy rodzicom i przyjaciołom szkoły za przekazane na loterię fanty. Środki zebrane podczas imprezy przeznaczone będą na bieżące potrzeby szkoły i oddziału przedszkolnego. Poczęstunek został zorganizowany dzięki sponsorom – sołtysom: Benedyktowi Koriakowskiemu, Józefowi Cichorkowi, Sławomirowi Kraftowi z Połajewa, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Czarnkowa, Magdalenie Nowackiej, Wiesławowi Adamkowi, Arlecie Bieleckiej oraz mamom ze szkoły i przedszkola, które upiekły przepyszne ciasta. Dziękujemy pani Marlenie Adamczak i jej córce Weronice za udostępnienie koni oraz panu Dominikowi Jagła za ich przewiezienie. Dziękujemy za przyjazd wozu strażackiego i policyjnego. Zaangażowanie tak wielu osób sprawiło, że festyn można uznać za udany.
Mamy nadzieję, że spotkamy się już za rok!

 

źródło: lubasz.pl

Dodaj komentarz