"DOBRA ZMIANA PO LUBASKU" - BEZKRÓLEWIE W GMINIE

2016-08-31

Aktualizacja:

2016-10-26 07:38

Data 1 września to dla nas, Polaków, dzień szczególny. Tego dnia obchodzimy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, a najmłodsi w tym dniu wracają z uśmiechem do szkół.

Data 1 września to dla nas, Polaków, dzień szczególny. Tego dnia obchodzimy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, a najmłodsi w tym dniu wracają z uśmiechem do szkół.

W Gminie Lubasz, w 2016 roku, dzień ten będzie wyjątkowy. W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego rodzice dzieci uczęszczających do SP w Lubaszu nadal nie wiedzą kto będzie kierował wychowaniem i nauką ich pociech. Jak wieść niesie, Wójt Gminy, po ogłoszonym i rozstrzygniętym konkursie na dyrektora szkoły podstawowej, powołał hucznie (zdjęcia na stronie Urzędu Gminy) nową Panią Dyrektor, która całkiem niedawno złożyła rezygnację. A zatem kto będzie kierował szkołą podstawową? Być może nowego dyrektora rodzice poznają podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, aczkolwiek prezentowana i preferowana przez Pana Wójta transparentność władzy nie została w tym przypadku zachowana.

Kolejną niespodzianką tego dnia w Lubaszu, to nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. I znów mamy do czynienia z rezygnacją poprzedniej Pani Dyrektor oraz powołaniem nowego według uznania Pana Wójta. Kto nim zostanie? Tą wiedzę posiada tylko Pan Wójt!

​Każde działanie rodzi pytania. Dlaczego wyłoniona w konkursie Dyrektor szkoły podstawowej złożyła rezygnację? Kto zostanie nowym dyrektorem szkoły? Kiedy Pan Wójt dowiedział się o rezygnacji Pani Dyrektor GOK? Dlaczego nie został ogłoszony konkurs na stanowisko?

Odpowiedzi na te pytania posiada wyłącznie Wójt Gminy, lecz ze względu na Jego niechęć do niezależnych mediów, nigdy zapewne odpowiedzi nie poznamy!

Dodaj komentarz

Komentarze

Obrazek użytkownika Zaniepokojona

Śmiech na sali... Ale cóż się dziwić,przykład idzie z góry, skoro pis robi z Polską co chce,to co się dziwić,że na wsi wójt nie szanuje ludzi...
Obrazek użytkownika ja
Obrazek użytkownika on
Obrazek użytkownika Suweren

"Dyrektora poznaje się nie po tym jak zaczyna lecz jak kończy"- smutek i żal że można tak odejść Panie Dyrektorze podstawówki. Wstyd!
Obrazek użytkownika Anonim